משפטים -> עורך דין

דף הבית | צור קשר

היום סטודנט למשפטים, מחר עורך דין

בשורה אחת: סטודנט למשפטים, שמתעתד לבצע התמחות, לעבור מבחני לשכה ולהיות עורך דין.
התכנון הינו להתמחות באחד ממשרדי עריכת הדין הגדולים, הממוקמים בת"א. שכן מומלץ ללמוד מהטובים ביותר. אם יהיה טוב שם, אז גם להישאר. אבל כל זה עוד רחוק, ויש עוד כמה שנים בדרך, בינתיים עדיין סטודנט למשפטים.

על משפטים, עורכי דין וחיות אחרות

מקצוע עריכת הדין, קרי, יצוג אדם בענייניו המשפטיים מוכר מקדמת דנא. משחר ההיסטוריה קיים משפט, בצורה כזו או אחרת, ומכאן הצורך במתווך בין ההדיוט למשפט - עורך דין.
בישראל עצמה עבר מקצוע עריכת הדין תמורות רבות. אם בעבר היה מדובר במקצוע יוקרתי ואקסלוסיבי, שעסקו בו מתי מעט, כיום לאחר שהוא החל להילמד במכללות - אפשר המקצוע לנחלת הרבים, ובאופן דומה גם ירדה מעת מיוקרתו, אם כי הוא עדיין נחשב למקצוע מכובד מאוד. שינוי נוסף שחל במקצוע - שלעומת העבר, בו מרבית עורכי הדין פעלו כ'כלבוייניקים' - כיום מקובל להתמחות בתחום אחד או שניים באופן ספציפי. כך למשל ניתן למצוא עורכי דין המתמחים במיסים, בדיני עבודה, ניירות ערך, נזיקין, קניין, עסקאות, ליטיגציה מסחרית, פלילים, דיני איכות הסביבה, הגשת עתירות - משפט ציבורי ועוד ועוד.
מהם התחומים שמעניינים אותי? בעיקרון התחומים המסחריים: חוזים, מיסים, תאגידים וכדומה. גם התחום של דיני עבודה ומשפחה מאוד מסקרנים אבל לא נראה שאעסוק בהם. בעיסוק באותם תחומים מסחריים גלום גם ערך מוסף של השילוב שבין משפטים לרואה חשבון - שכן בין התחומים קיימים קווי השקה רבים.

קישורים לאתרי משפטים ועורך דין מומלצים

כניסה לאתר אינדקס עורך דין ועורכי דין בישראל. האינדקס מאפשר הוספה חינמית של משרדים באופן מהיר ופשוט. כרגע אין יותר מדי אתרים להפנות אליהם. בקרוב נוסיף כאן קישורים למשרדי עורכי דין פליליים וכדומה. אם ברצונכם להחליף קישורים בנושאי עריכת דין, משפטים וכו' ניתן ליצור עימי קשר.