חשבונאות -> רואה חשבון

דף הבית | צור קשר

היום חשבונאות, מחר רואה חשבון

בשורה אחת: סטודנט לחשבונאות שמתעתד לבצע התמחות, לעבור מבחנים ולהיות רואה חשבון.
כידוע, המסלול הקונבנציונלי כיום לקבלת רישיון רואה חשבון בישראל הינו לימודים (למרות שכיום עדיין ניתן ללמוד אקסטרני), שנת השלמה, התמחות של שנתיים ומבחני לשכה.
נשמע מסלול ארוך? לא לשכוח להוסיף שנת התמחות במשפטים -> עורך דין. מתי זה "מחר"? ככל הנראה לא לפני 2015-2016, או כמו שאומרים בצה"ל - הפקידה שתחתום על הרישיון עוד לא התגייסה.

קצת על ראיית חשבון - רואה חשבון

תפקידו העיקרי של רואה חשבון הינו ביצוע ביקורת על הדוחות הכספיים של חברה. בנוסף עוסקים רואי חשבון בישראל בהנהלת חשבונות, ייעוץ מס ומגוון שירותים ללקוח, ככל שהדברים מותרים על-פי החוק: הערכות שווי, תכנוני מס, ביצוע בדיקות נאותות ועוד.
המסלול לקבלת רישיון בראיית חשבון תואר לעיל, אבל יש להוסיף ולציין שישנן כוונות להפוך את המסלול לאקדמי לחלוטין (כלומר שלא יתאפשר ללמוד אותו אקסטרני - בדומה למצב כיום במשפטים).
בעתיד הכוונה היא לכלול כאן מידע נרחב ושימושי יותר, בנושאים הנ"ל הנוגעים לעבודתו של רואה חשבון ולתפקידו. בינתיים תוכלו למצוא מידע רלוונטי באתרים המומלצים.

אתרי חשבונאות מומלצים

טוב, אז אובייקטיבי אני לא, כי את חלק מאתרי החשבונאות שיובאו לעיל אני בניתי / קידמתי במנועי החיפוש, אבל הפינה לשיפוטכם. אתר ראשון: עמוס כץ ושות' - רואי חשבון בירושלים ואיך אפשר בלי האתר של הלשכה. כיום כ80-90% מבעלי הרישיון לעסוק במקצוע בישראל הינם חברי לשכת רואי חשבון. הנכם מוזמנים לבקר גם באנידקס רואה חשבון בישראל.
רוצים לשלוח אתרי חשבונאות משלכם שיופיעו כאן? אפשר בשמחה, דרך צור קשר - ונוכל לתאם החלפת קישורים מאתרים רלוונטים.